Emma Raducanu wskazuje na kolejne dwa turnieje po bolesnym wyjściu z Australian Open

Raducanu grała tylko swój drugi turniej w tym roku po tym, jak w zeszłym tygodniu odpadła z Sydney International w ciągu 55 minut, wygrywając tylko jeden mecz z Eleną Rybakiną.

Ale odwróciła sytuację podczas Australian Open, przyciągając swojego byłego mistrza US Open Sloane Stephens w trudnej pierwszej rundzie i zdołała podać własny bajgiel w drodze do zwycięstwa 6-0 2-6 6-1 nad byłym światem Nie 3.

Była zdecydowaną faworytką, która pojawiła się w meczu drugiej rundy przeciwko światu nr 98 Danka Kovinic i zaczęła szybko, prowadząc podwójną przerwą na 3-0, ale z umiejętnością chwytania rakiety, serwu i uderzania forhendami.

19-latka zaadaptowała swoją grę, aby dalej walczyć w meczu, wygrywając drugi set i utrzymując rywalizację przez cały czas, używając ciosu forhendem i bekhendem.

TYLKO W:

Emma Raducanu przedstawiła swój nadchodzący harmonogram po przegranej w drugiej rundzie Australian Open (Zdjęcie: Getty)

Jednak po dwóch godzinach i 38 minutach mocno popękany Raducanu wpadł do Czarnogóry.

Był to pierwszy występ Raducanu w Wielkim Szlemie od wygrania US Open w kwalifikacjach we wrześniu i najwcześniejsze odejście w jej karierze, po rozegraniu 1/8 finału na Wimbledonie jako dzika karta zeszłego lata, zanim odeszła na emeryturę podczas seta-i-a- załamanie.

Przemawiając po meczu, młody mieszkaniec Bromley przedstawił swoje nadchodzące plany, przyznając, że chce nadrobić przegraną z powodu Covida w okresie przedsezonowym.

„To znaczy, szczerze, po prostu zeszłam z boiska, więc tak naprawdę nie wiem” – powiedziała o swoim harmonogramie nadchodzących turniejów.

„Ale wiem, że po tym mam kilka tygodni, w których chcę spróbować nadrobić tyle zaległości, ile to możliwe, jeśli chodzi o kondycję i przedsezon, ponieważ przegapiłem to w grudniu. Więc spróbuj tam trochę popracować.

Raducanu wspomniała o swoich kolejnych występach w czołówce turnieju Indian Wells WTA 1000, często nazywanego „piątym Wielkim Szlemem”, który rozpoczyna się w marcu.

Dodała: „Nie ma dużo czasu, ale mam na myśli pewne turnieje w Meksyku czy na Bliskim Wschodzie i to tylko kwestia tego przed Indian Wells”.

WTA ma w przyszłym miesiącu dwa wydarzenia w Meksyku, które od 21 lutego będą rozgrywane na Monterrey Open i Abierto Zapopan.

Emma Raducanu przyglądała się turniejom w Meksyku i na Bliskim Wschodzie

Emma Raducanu przyglądała się turniejom w Meksyku i na Bliskim Wschodzie (Zdjęcie: Getty)

Odbywają się również dwa turnieje WTA w Doha i Dubaju, które co roku mają status 1000-500 punktów.

Dubai Duty Free Tennis Championships, impreza WTA 500 w tym roku, rozpoczyna się 14 lutego.

Tymczasem Qatar TotalEnergies Open, WTA 1000, rozpocznie się w następnym tygodniu, 20 lutego.