Gwiazda French Open ukarana za złamanie prostej zasady tenisa, o której zapomniał

Yoshihito Nishioka został zadokowany w kluczowym momencie meczu trzeciej rundy French Open po złamaniu prostej zasady tenisa, o której zapomniał. Japońska gwiazda kłóciła się o znak piłki z sędzią po drugiej stronie kortu, kiedy przekroczył siatkę – coś, co jest zabronione w tenisie. I zobaczył, jak otrzymał drugie naruszenie kodu, które nastąpiło w punkcie przerwania, co oznaczało, że Thiago Seyboth Wild przejął grę.

W siódmym dniu French Open doszło do dramatu, gdy Nishioka zmierzył się z Seybothem Wildem o miejsce w drugim tygodniu. Światowy nr 33 ubiegał się o swój występ w drugiej czwartej rundzie na Majorze, podczas gdy Brazylijczyk nigdy wcześniej nie wygrał głównego meczu Wielkiego Szlema przed tym tygodniem.

Mając wiele do stracenia, Nishioka znalazł się w obliczu break pointa przy 5-5 w drugiej sekundzie po wyrzuceniu piłki. Japoński zawodowiec już przegrał pierwszego seta i świętował zwycięstwo, zanim zdał sobie sprawę, że został on wywołany, argumentując decyzję z sędzią.

Sędzia przewodniczący udał się na kort, aby sprawdzić znak i potwierdził, że poszedł szeroko, co skłoniło Nishiokę do przyłączenia się do niego po stronie Seybotha Wilda, aby sam to sprawdzić. Ale w ferworze zawodów zapomniał, że przekraczanie siatki podczas zawodów jest niezgodne z zasadami tenisa i wpadł do jeszcze bardziej gorącej wody.

Po prostu w
Elena Rybakina, faworytka do tytułu French Open, wycofuje się kilka minut przed meczem [NAJNOWSZY]

Yoshihito Nishioka

Yoshihito Nishioka przekroczył siatkę, aby sprawdzić znak (Zdjęcie: Eurosport)

Przechodząc na drugą stronę kortu, Nishioka wezwał technologię recenzji wideo i stwierdził, że wezwanie to „byki ** t”. Sytuacja pogorszyła się, gdy sędzia musiał go poinformować, że grozi mu kara za złamanie zasady przekraczania siatki.

„Yoshi, nie możesz przejść przez sieć”, poinformował go urzędnik, podczas gdy 27-latek nadal krzyczał: „Dlaczego?” Sędzia wyjaśnił, że ma związane ręce, zanim powiedział Nishioce, aby „był ostrożny”, gdy kontynuował tyradę, narażając go na trzecie naruszenie kodu dla jego języka.

„Musisz zaakceptować decyzję, czy ci się to podoba, czy nie, musisz ją zaakceptować” – dodał urzędnik, zanim wyjaśnił tłumowi sytuację. Powiedział: „Panie i panowie, piłka została wyautowana, więc punkt jest 30-40. Pan Nishioka otrzymuje naruszenie kodu za przekroczenie siatki, co oznacza, że ​​jest to drugie naruszenie kodu, a zatem jest to kara punktowa”.

Niepoprawny email

Używamy Twojej rejestracji, aby dostarczać treści w sposób, na który wyraziłeś zgodę, oraz aby lepiej Cię zrozumieć. Może to obejmować reklamy od nas i stron trzecich w oparciu o nasze zrozumienie. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Więcej informacji

nie przegap...
Rafael Nadal ogłasza nagłą operację w przeddzień swoich urodzin, aby szukać odpowiedzi [AKTUALIZACJA]
Cam Norrie wypada z French Open na mistrzowską lekcję Lorenza Musettiego [RAPORT]
Djokovic przedstawia emocjonalne oświadczenie „rzeczywistości”, gdy ikona przyznaje się do obrażeń [REAKCJA]

Yoshihito Nishioka został poinformowany, że otrzymał drugie naruszenie kodu za złamanie zasad (Zdjęcie: Eurosport)

A dramat trwał dopiero po tym, jak Seyboth Wild otrzymał grę w wyniku kary punktowej. Z 23-latkiem serwującym na set, Nishioka był w stanie odzyskać kluczową przerwę.

To skłoniło świat nr 172 do zerwania z rakietą i otrzymania własnego naruszenia kodu - jego pierwszego w meczu w porównaniu do dwóch dla Nishioki. Seyboth Wild miał następnie trzy punkty setowe przy stanie 6:3 w dogrywce, po czym rozstawiony z 27. miejsca wrócił, zdobywając 10:8 i wyrównał wszystko do jednego seta.

W przyszłym

Elena Rybakina, faworytka do tytułu French Open, wycofuje się z turnieju na kilka minut przed meczem