Los Angeles Lakers byli oszołomieni, gdy Dillon Brooks unika kary za uderzenie LeBrona Jamesa

Memphis Grizzlies będą mieli Dillona Brooksa w wyjściowym składzie w meczu 4 przeciwko Los Angeles Lakers po tym, jak uniknął zawieszenia za uderzenie LeBrona Jamesa w pachwinę. Na początku trzeciej kwarty w sobotnią noc Brooks został wezwany do rażącego faulu 2 za uderzenie Jamesa nisko, zanim został wyrzucony.

Bez Brooksa na parkiecie Grizzlies przegrali 111:101 z Lakers w meczu 3 o godz. krypto.com Arena w Los Angeles. To była brutalna wycieczka dla 27-latka zaledwie kilka dni po tym, jak strzelił do Jamesa.

Brooks nie jest obcy nagłówkom; spędził większość sezonu regularnego, robiąc, co w jego mocy, aby rozmawiać o bzdurach, irytować i ogólnie antagonizować swoich przeciwników. Nadal to robił w play-offach, ale Brooks został wyrzucony za uderzenie Jamesa – a wielu wzywało strażnika do zawieszenia, jak gwiazda Golden State Warriors, Draymond Green.

Green został zawieszony po starciu z Domontasem Sabonisem w połowie meczu Sacramento Kings 114-106 z Warriors w meczu 2. NBA zasugerowała, że ​​jego kara była oparta „częściowo na historii Greena dotyczącej niesportowych czynów” – ale wygląda na to, że Brooks uniknął podobnego losu.

Brooksa

Dillon Brooks będzie dostępny w grze 4 po tym, jak został wyrzucony (Zdjęcie: GETTY)

„Dillon Brooks nie zostanie zawieszony na Game 4 w Los Angeles w poniedziałek wieczorem” – powiedział Adrian Wojnarowski w ESPN. „NBA przeanalizowała ten rażący faul 2 na LeBronie Jamesie, który doprowadził do jego wyrzucenia zeszłej nocy, strzał w pachwinę.

„Nie będzie żadnej dodatkowej kary i to było zmartwieniem dla Memphis, ponieważ Dillon Brooks miał podobny moment wcześniej w tym sezonie na Donovan Mitchell przeciwko Cleveland. Został zawieszony… Słyszałeś, jak Joe Dumars na początku tego tygodnia z zawieszeniem Draymonda Greena mówił o tym, że był recydywistą i to przyczyniło się do zawieszenia na jeden mecz, ale NBA uważa, że ​​to nie wzrosło do poziomu zawieszenia.

„Po porażce Grizzlies 2: 1 przed najważniejszym meczem sezonu w poniedziałek wieczorem, Dillon Brooks będzie w składzie”.

nie przegap...
Dillon Brooks był chwalony za to, że nie był „przyjacielem” LeBrona w play-offach [NAJNOWSZY]
Anthony Edwards pokonany tylko przez LeBrona w rekordzie, którego Jordan nie mógł dotknąć [NAJNOWSZY]
Phil Jackson spotyka się z ostrym sprzeciwem, gdy wzywa NBA do odcięcia się od polityki [NAJNOWSZY]

Brooksa

Dillon Brooks nazwał LeBrona Jamesa za to, że jest „stary”, zanim został wyrzucony w grze 3 (Zdjęcie: GETTY)

Memphis byli bez gwiazdora Ja Moranta w meczu 2, ale wygrali. Brooks natychmiast wycelował w Jamesa, mówiąc dziennikarzom: „Jest stary. Dręczę niedźwiedzie. Nie szanuję nikogo, dopóki nie przyjdą i nie dadzą mi 40”.

Wyglądało na to, że James i Lakers zostali szturchani. Los Angeles wyprzedziło prowadzenie 18-2 i zakończyło kwartę z wynikiem 35-9 – remisując z największą przewagą po jednej kwarcie w historii NBA po sezonie. James zdobył 8 punktów, podczas gdy Brooks poszedł 0-4 z parkietu i miał stratę.

Ostatecznie Brooks ponownie zmierzy się z Jamesem w Game 4 i później, a następny konkurs odbędzie się w Los Angeles, gdzie Lakers wiodą 2-1 w serii. Grizzlies będą potrzebować – i mają nadzieję – że strażnik jest w najlepszej formie bez ponownego przedwczesnego opuszczania zawodów.