Rafael Nadal odrzuca oświadczenie Australian Open w imponującym czterosetowym zwycięstwie

Rafael Nadal jest w drugim tygodniu Australian Open po tym, jak pokonał Karen Khachanov w czterech setach. Światowy numer 5 wciąż walczy o rekordowy 21. tytuł wielkoszlemowego singla Down Under po pokonaniu 28. miejsca 6-3 6-2 3-6 6-1 w piątkowej nocnej sesji na Rod Laver Arena.

Nadal i Khachanov zmierzyli się wcześniej w pamiętnym czterosetowym starciu podczas US Open 2018, w którym Hiszpan wyszedł z seta, by wygrać 5-7 7-5 7-6(7) 7-6(3).

Ale ich trzecia runda Aussie Open zaczęła się znacznie bardziej jednostronnie, ponieważ Nadal wyszedł prosto z bloków, aby szybko prowadzić 3-0.

Stracił tylko jeden punkt na swoim serwisie w całym pierwszym secie, wchodząc w ostatnim meczu, kiedy zaserwował go na prowadzenie 6-3.

Rosjanin chciał utrzymać się w drugiej, rozpoczynając długą, siedmiokrotną grą, zanim ostatecznie został przełamany przez świat nr 5 po raz kolejny.

TYLKO W:

Rafael Nadal pokonał Karena Khachanova w drugim tygodniu Australian Open

Rafael Nadal pokonał Karen Khachanov, aby zdobyć Australian Open w drugim tygodniu (Zdjęcie: Getty)

Khachanov wywierał większą presję na gry serwisowe mistrza 2009 w drugim secie, ale nie był w stanie wykorzystać okazji do przełamania przy 1-3 i ponownie został przełamany, a Nadal ostatecznie wygrał seta 6-2.

28. rozstawienie awansowało na trzecie, zamykając wszelkie nadzieje na wczesną przerwę dla Hiszpana dzięki wczesnemu trzymaniu.

I to właśnie Khachanov rzucił się na trzecią pozycję jako pierwszy, przebijając się na prowadzenie 3-1 i odpierając Nadala w następnym meczu, aby utrzymać swoją jednoprzełamową przewagę.

Rosjanin nie zniechęcił się, gdy nie udało mu się zdobyć trzech punktów przełamania za dwukrotną przewagą i dalej trzymał, trzymając się miłości do wygrania seta 6-3 – zaledwie drugi z 20 setów, które rozegrał i wygrał przeciwko Nadalowi.

Ale Nadal powtórzył swoje szybkie starty od pierwszego i drugiego zestawu, przełamując 25-latka przy pierwszej okazji wspaniałym zwycięzcą podania, kucając, by uczcić punkt z podwójną pompką na pięść i głośnym okrzykiem „vamos”.

Przegrał tylko jedną partię po przegranej trzeciego seta, kończąc wygraną 6-3 6-2 3-6 6-1 wkrótce po północy.

Nadal zmierzy się ze zwycięzcą starcia w trzeciej rundzie pomiędzy Adrianem Mannarino i Aslanem Karatsevem, obecnie w jednym secie.

Karatsev zaszokował świat tenisa, kiedy w zeszłym roku awansował do półfinału w kwalifikacjach, pokonując na trasie takich zawodników jak Diego Schwartzman, Felix Auger-Aliassime i Grigor Dimitrov, zanim przegrał z ostatecznym mistrzem Novakiem Djokoviciem.

Rafael Nadal może wygrać w Australii rekordowy 21. Major

Rafael Nadal może wygrać rekordowy 21. Major w Australii (Zdjęcie: Getty)

Oznacza to, że świat nr 5 nadal walczy o zdobycie rekordowego 21. tytułu wielkoszlemowego pod nieobecność swoich długoletnich rywali.

Nadal, Djokovic i Roger Federer mają remis 20 – najwięcej w historii jak na męskiego singla.