Ronnie O'Sullivan podziela życzenie Marka Williamsa po tym, jak „błędy” doprowadziły do ​​odejścia z Masters

Ronniego O'Sullivana pochwalił Marka Williamsa po ich epickim ćwierćfinałowym pojedynku na Masters, w którym Walijczyk wyszedł na prowadzenie. O'Sullivan był na dobrej drodze do awansu do swojego 15. półfinału Masters po tym, jak prowadził 3-0.

Williams w końcu wszedł na szachownicę tuż przed przerwą i wrócił po przerwie ożywiony. Mecz szybko przekształcił się w klasyk, kiedy obaj wrócili do stołu, a Williams i O'Sullivan dali show przed publicznością Alexandra Palace.

O'Sullivan nadal wyglądał na dominującego, ponieważ prowadził 4: 2 po walce mini-Williamsa. Ale Welsh Potting Machine odcisnął swoje piętno na meczu, aby oficjalnie odwrócić sytuację w siódmej klatce, kiedy dokonał najwyższego w turnieju przełamania 143.

O'Sullivan musiał zadecydować o ostatecznym układzie, ponieważ O'Sullivan zebrał serię 77, ale to Williams wyszedł na prowadzenie w epickiej bitwie, kończąc z genialnym końcowym rozmachem, aby awansować do półfinału Masters. Mówiąc po swojej porażce, O'Sullivan żałował, że popełnił „zbyt wiele błędów”, ale ostatecznie docenił poziom snookera, jaki osiągnął jego przeciwnik, i poparł Williamsa, który w niedzielę zabrał do domu trofeum.

Mistrzowie Cazoo - Dzień piąty

Mark Williams wrócił z trzech klatek w dół, aby wygrać (Zdjęcie: Getty)

„Po prostu nie strzeliłem gola. Nie robiłem żadnych przerw. Bila biała nie była świetna. Zatrzymałem się tam. 3-0, miał trochę problemów” – powiedział O'Sullivan. „Ale dzisiaj grał lepiej, grał lepszego snookera. Był bardziej kliniczny.

„Byłem szczęśliwy, że zdobyłem 5-5, miałem szansę w ostatnim, ale kiedy nie radzisz sobie dobrze – takich czarnych nie można przegapić. Jestem zadowolony z tego, jak się dzisiaj okopałem. Nie mogę być zbyt rozczarowany .

Mark Williams ostatni raz wygrał Masters w 2003 roku (Zdjęcie: Getty)

„To były po prostu cechy czysto bojowe. Przy stanie 5-4 myślisz: „Muszę sprawić, żeby to się stało”. Jak dla mnie było tam zdecydowanie za dużo błędów. Kilka podstawowych, podstawowych błędów. To po prostu sposób, w jaki to idzie. Od dawna dobrze gra. Odkąd wygrał mistrzostwa świata, nie wiem, który to był rok, 2019?

„Od tego czasu gra fenomenalnie konsekwentnie, strzelając naprawdę dobre bramki. Jestem zaskoczony, że nie wygrał więcej, biorąc pod uwagę jakość, którą ma i jak dobrze gra. Mam nadzieję, że pójdzie dalej i wygra to. Zasługuje na to”.

W półfinale Williams zmierzy się teraz z Jackiem Lisowskim lub Hosseinem Vafaei. Pozostałe dwa ćwierćfinały to kwartet Anglików, gdy Judd Trump zmierzy się z Barrym Hawkinsem, a Stuart Bingham z Shaunem Murphym.