„Słaba” gwiazda Man Utd wybuchła pomimo zwycięstwa Arsenalu, gdy Marcus Rashford zdobędzie późną bramkę

Manchester United miał jednego gracza oznaczonego jako „słaby”, mimo że Czerwone Diabły twierdziły, że wygrali 3-1 Arsenał w niedzielę. Nowy kontrakt Antony rozpoczął swój debiut, strzelając pierwszego gola w pierwszej połowie, zanim Bukayo Saka wyrównał w drugiej połowie dla Kanonierów, a następnie Marcus Rashford zatrzaśnięty na Brunona Fernandesa przez piłkę, aby strzelić obok Aarona Ramsdale'a, aby ponownie objąć prowadzenie dla United, a następnie Anglia mężczyzna zdobył drugą, kończąc kontratak.

Arsenal miał piłkę w siatce przed końcem Antony'ego w pierwszej połowie, a Gabriel Martinelli minął Davida De Geę, aby zablokować szybki kontratak. Jednakże, gdy Martin Odegaard ukradł Christiana Eriksena z posiadania piłki, aby rozpocząć ruch, uznano, że sfaulował duńskiego pomocnika, gdy bramka została cofnięta przez VAR.

Odegaard był widziany, jak protestował z sędzią w przerwie po ostatniej kontrowersji weekendu VAR, ponieważ West Ham oraz Newcastle obaj mieli cele odpisane, ku zaskoczeniu fanów i ekspertów. Dawny Chelsea napastnik Jimmy Floyd-Hasselbaink nie wierzył jednak, że Odegaard sfaulował Eriksena, a piłkarz United był po prostu „słaby” w tym wyzwaniu.

„Myślę, że to śmieszne, że do tego wrócili” – powiedział Hasselbaink Sky Sports. „Nie sądzę, że to faul. Zmienili się, mówią, że będą bardziej wyrozumiali, tak jest kontakt. Eriksen jest tam po prostu słaby, to tylko strata, gra i przejście. Nie ma kontaktu z piłką, ale możesz mieć kontakt z zawodnikami, a on po prostu jest dla mnie słaby, to nie jest faul.

Manchester United Arsenał

Piłkarze Manchesteru United słabli po tym, jak Bukayo Saka strzelił dla Arsenalu. (Zdjęcie: GETTY)

Ikona Manchesteru United, Roy Keane, w panelu z Hasselbainkiem wyjaśnił, że decyzja została podjęta, ponieważ pomocnik Arsenalu nie grał piłką. „Tak, jest miękki, oczywiście” – przyznał Keane.

„Ale co pomaga United, Odegaard nie ma kontaktu z piłką. Graliśmy w innej epoce, to nie jest faul, ale w dzisiejszej grze zostajesz dotknięty [i to jest faul]. Wszyscy to robią, kilka razy w grze gracze pozostają na dole, gdy ich dotykają – nie lubię tego widzieć. Ale sposób, w jaki toczy się gra, to faul.

Manchester United Christian Eriksen

Jimmy Floyd-Hasselbaink zaatakował pomocnika Manchesteru United za nieuznaną bramkę Arsenalu. (Zdjęcie: Sky Sports)

Hasselbaink odpowiedział twierdząc, że nie każdy kontakt między graczami jest faulem. „Nie musisz dotykać piłki” – powiedział Hasselbaink. „Nie kopie gracza, po prostu wchodzi z nim w kontakt i to jest dozwolone. Tego właśnie chcą, chcą, żeby było bardziej płynne, dlaczego to jest rzut wolny?

Gary Lineker prowadził skargi po kolejnym kontrowersyjnym telefonie VAR przez cały weekend. „Znowu zaczynamy” – napisał na Twitterze Lineker. „VAR jest taki nudny”.

Podczas gdy fan Arsenału Molo Morgan był w rzadkim porozumieniu z byłym napastnikiem Anglii. „FFS… więcej bzdur z niszczyciela gier VAR” – napisał Morgan. „Żałosne”.